איך להרכיב רשימת שירים לאירוע?

מוזיקה למסיבות בצפון

מוזיקה למסיבות בצפון

מוסיקה היא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו ובאירועים היא אף הופכת להרבה יותר מרכזית. היא הפסקול של כל אירוע, מכתיבה את אופיו, את מידת ההנאה של האורחים ואת הצלחתו של האירוע באופן כללי. לכן כדאי ורצוי להקדיש מחשבה להרכבת הפלייליסט שיתנגן ברקע. הרכבת רשימת שירים נדמית כמשימה לא פשוטה, אך החדשות הטובות הן שזה לא כל כך מורכב כמו שאתם אולי חושבים. הקריטריונים והטיפים הבאים יעזרו לכם להרכיב רשימת שירים בצורה טובה ולהפוך כל אירוע לחוויה מוסיקלית בלתי נשכחת של פעם בחיים.

התאמה לסוג האירוע

לא צריך הרבה יותר ממוסיקה טובה לאירוע מוצלח. אך העניין הוא ש”מוסיקה טובה” זוהי הגדרה יחסית וגנרית, מכיוון שלכל אדם יש טעם מוסיקלי שונה. מה שמתאים לאדם אחד לא בהכרח יתאים לאחר, לכן רשימת השירים היא אינדיבידואלית ויש להרכיב אותה מחדש בכל אירוע בהתאם לאנשים שעומדים מולכם. יש הבדל בין מוסיקה לחתונה או מוסיקה לבר/ת מצווה לבין מוסיקה עבור אירוע עסקי כמו כנס או יום עיון. יש אפילו הבדל בין המוסיקה שתשמיעו בקבלת הפנים לבין המוסיקה שתתנגן על רחבת הריקודים. סוג האירוע ורמת הפורמליות שלו ישפיעו על הבחירות המוסיקליות שלכם.

זמן האירוע

אירוע בצהריי היום שונה בתכלית מאירוע בערב, הבחנה מסוג זו לא קשה לעשות. מה שכן מאתגר הוא לבחור במוסיקה הנכונה שתתאים לזמן שבו מתקיים האירוע. כך למשל יהיה הבדל בין רשימת שירים של חתונת צהריים לבין חתונה שנמשכת אל תוך הלילה. ברוב המקרים רשימת השירים לאירוע בצהריים או בבוקר תכלול מוסיקה רגועה ונעימה יותר בעוד שרשימת השירים לאירוע שמתקיים בערב יכולה להיות יותר קצבית ורועשת.

קהל היעד

כאשר בוחרים מוסיקה לאירועים חשוב לשים במקום הראשון את קהל היעד. מוסיקה צריכה לדבר לאנשים, ובכוחה של המוסיקה הנכונה לקבוע מה תהיה האווירה באירוע ולהגדיר את מידת ההצלחה שלו. לכן בקשו ממתכנני האירוע להגדיר עד כמה שאפשר את קהל היעד וההעדפות המוסיקליות שלו. אירוע מוצלח הוא כזה שמיישר קו עם כל הנוכחים. ככל שתצליחו להתאים את רשימת השירים לקהל היעד בצורה טובה, כך האירוע יוגדר כהצלחה.

מוזיקה קצבית לחתונה

מיקום האירוע

מלבד ההיבט הדמוגרפי צריך להתייחס גם להיבט הגיאוגרפי, מיקום האירוע יכול להשפיע על רשימת השירים, כך למשל אירוע בשטח שונה בסגנונו מאירוע באולם, מה גם שהשטח רחוק מאזורים הומי אדם. עובדה זו גם יכולה להשפיע על הבחירות המוסיקליות שלכם.

מטרת האירוע

סגנונות שונים של מוסיקה מאפשרים לכם להגשים מטרות ויעדים שונים במהלכו. לכן קודם כל עליכם לקבוע מהן מטרות האירוע ורק אז לגשת למלאכת הרכבת רשימת השירים. מומלץ להחליף סגנונות מוסיקליים שונים לאורך האירוע: מוסיקה רגועה ושקטה בקבלת הפנים, מוסיקה רועשת וקצבית על רחבת הריקודים וכן הלאה. כאשר מדובר באירוע עסקי חשוב לנגן מוסיקה שתאפשר למשתתפים גם לשוחח האחד עם השני ולתקשר. לעומת זאת, במסיבות חברה אפשר להגביר את הווליום ולהכניס את כולם לקצב מעט אחר.

טיפ קטן לסיום: בכל אירוע, חיו את הרגע ואל תוותרו על אפקטים מיוחדים. לעיתים בזמן אמת תגלו כי קהל היעד דורש מכם להיות יצירתיים ולאלתר בזמן אמת. ואם ברצונכם רושם מיוחד נסו לשלב גם אפקטים מיוחדים כמו שירותי הגברה ותאורה, שירותי הקרנה ועוד.

נגישות
יצירת קשר
close slider

צור קשר