שירותי הגברה ותאורה לאמנים

הצגות, מופעים, מחזות זמר לילדים או מבוגרים – כולנו רגילים להגיע לאירועים כאלה בלי להקדיש מחשבה יתרה על מה שקורה מאחורי הקלעים ואיך כל האלמנטים שקשורים להצגה מתחברים זה לזה לכדי מופע מושלם והרמוני. כדאי שתדעו שיש הרבה מה לדעת ולהבין על העולם של שירותי הגברה לאמנים בעסקי השעשועים ואין שום פרמטר שנבחר או מתקיים כלאחר יד. יש חשיבות עצומה לבחירה נכונה של כל אביזר, סוג ציוד או שירותי תאורה לאמנים ורבים מסתמכים על דעתם של אנשי מקצוע שיידעו לבחור בדיוק את מה שמתאים לכל אולם או לכל מופע.

שמי קובי פרל ואני עוסק מעל 12 שנה בעולם ההגברה, התקליטנות והפקת אירועים. אני שמח לשתף אתכם בחלק מהשיקולים שנלקחים בחשבון לפני שהפקה יוצאת אל הפועל או לפני שאומנים עולים על הבמה. מדובר בעולם שלם של הגברה ותאורה לאמנים שמתאים אך ורק לעולם המופעים ולא כל מי שמכיר את עולם ההגברה יכול לתת כאן מענה. מקום שבו אמור להתקיים מופע הוא מקום שצריך להתחשב בהרבה מאד נתונים שבו ואמצעי ההגברה ייבחרו על פי נתונים אלה. זו הסיבה שצריך לשים לב היטב מה דרוש וזו הסיבה לחשיבות הגבוהה של הגעה מבעוד מועד למקום שבו יתקיים המופע.

שירותי תאורה והגברה לאמנים

באופן כללי וגורף אפשר לומר שדרושים שירותי הגברה לאמנים – רמקולים, מיקרופונים, עמדת בקרה וכל הכבלים המתאימים לחיבור האביזרים. בנושא שירותי תאורה לאמנים דרושים כל האמצעים – פנסים, מנורות, עמודים, כבלים ומחברים וכמובן עמדת בקרה נוספת. חשוב שתדעו שעולם ההגברה והתאורה עבר שינויים מרחיקי לכת בשנים האחרונות והציוד כיום מקצועי, מתקדם וחדיש מאד. רמת ההגברה והאפשרויות בעולם התאורה הם פשוט אינסופיים וכלים רבים עומדים לרשותו של איש המקצוע שלוקח חלק בצוות ההפקה. אי אפשר להמעיט בערכם של האביזרים שייבחרו, שכן בזכותם המופע יהיה מוצלח ומהנה או ההיפך. כשאתם יוצאים מרוצים מאולם שראיתם בו הצגה או מופע – חלק לא מבוטל מההנאה טמון בסאונד הנכון, בעוצמה המתאימה, באפקטים של התאורה שהופכים את העלילה ממשמימה למרשימה ועוד. זו הסיבה שאסור להקל ראש בבחירה של שירותי ההגברה והתאורה.

איך זה מתבצע בפועל? בשלבים ובמשך מספיק זמן לפני המופע. עלי לדעת במה עוסק המופע, לאיזה קהל הוא מיועד והיכן הוא אמור להתקיים (אמפיתאטרון פתוח לעומת אולם סגור, למשל). האם מדובר באולם שיש בו שורות מושבים בלבד או גם יציע? כמה צופים עשויים להגיע בעת ובעונה אחת לצפות במופע? איך לשלב אפקטים חזותיים כך שייתנו משמעות אחרת למה שנראה ונאמר על הבמה? כל אלה הם משימות חשובות שצריך לבצע בצמוד לצוות ההפקה המקצועי ואט אט המופע קורם עור וגידים והופך ממופע משמים למופע שיוצאים ממנו בתחושות של התעלות רוח ו- וואו!

צור קשר

נגישות
יצירת קשר
close slider

צור קשר