איך להרכיב רשימת שירים לאירוע?

מוזיקה למסיבות בצפון

מוזיקה למסיבות בצפון

מתכננים אירוע בקרוב? בין אם מדובר בבר מצווה או חתונה יש להביא בחשבון את נושא המוסיקה. מוסיקה תופסת חלק נכבד באירוע, ולכן יש להקדיש זמן רב לבחירת מוסיקה שתשמח את קהל האורחים ותגרום להם ליהנות מהאירוע. הרכבת רשימה מוסיקלית אינה משימה פשוטה, אך יש להביא בחשבון מספר פרמטרים שעשויים לסייע בבחירה.

התאמת השירים לקהל

בעת תכנון אירוע חשוב מאד להתאים את הסגנון המוסיקלי לחוגגים. כך למשל, אם מדובר באירוע ובו יש קהל חוגגים מבוגר יש לבחור עבורכם שירים נוסטלגיים, כאלה שהם ייהנו לשמוע באירוע, שירי להקות צבאיות או שירי משוררים. יחד עם זאת, אם מדובר בקהל צעיר יש לבחור את השירים העדכניים ביותר אשר מככבים כעת ברשימות הפלייליסט ברדיו. בין אם מדובר בקהל חוגגים מעורב, יש לבחור סוג מוסיקה המתאים לשני הצדדים.

הכנת רשימה גדולה

בעת בחירת שירים יש להביא בחשבון כי מדובר באירוע ארוך, ולכן יש לבחור כמות נכבדה של שירים שתספיק לכל האירוע. גם אם מתברר כי הרשימה שהכנתם גדולה מדי, זה לא משנה כי כדאי להרכיב רשימה גדולה ולא להישאר ללא שירים שלא יתרמו לאירוע.

בהתאם לתגובה של הקהל.

גם אם הכנתם רשימה מפורטת של שירים ואתם יודעים בדיוק איזה שיר יכנס ומתי, חשוב מאד לנגן את השירים לא רק לפי הסדר, אלא גם בהתאם לקהל הנוכחים באירוע. ישנם אירועים בהם כדאי לתת לקהל להציע הצעות משלו ולאפשר לו לקחת חלק פעיל באירוע. על ידי שילוב האורחים באירוע תוכלו לסייע להם להרגיש שהם חלק מהאירוע ולא רק אורחים אלא גם אנשים האחראים על האווירה.

הקרנה של השירים

במקרים מסוימים כדאי לא להסתפק בהשמעת השירים, בייחוד אם מדובר באירוע עבור הקהל המבוגר בו משמיעים שירים נוסטלגיים בעברית, כי על ידי הקרנה של השירים על גבי מסך גדול ניתנת אפשרות לקהל להצטרף.
במגוון אירועים כמו הפעלות קריוקי מושקעות נהוג להכין רשימת השמעה למסיבת קריוקי, שתכיל מספר רב של שירים וסגנונות שכן לא ניתן “לקלוע” לטעמו המוזיקלי של כל אורח ואורח ולכן חייבים להיות מוכנים לכל…

טיפ לסיום: “הקרנת שירים על גבי מסך מהווה אלטרנטיבה חסכונית ויעילה יותר מבחינת החוגגים. הם יוכלו להצטרף ולהרגיש חלק מהחגיגה ולא רק אורחים המגיעים לאירוע ולא לוקחים בו חלק פעיל.”

נגישות
יצירת קשר
close slider

צור קשר